0 oy
155 kez görüntülendi
Microsoft Lumia 535 İnternet Ayarları nasıl yapılır ve internete nasıl girebilirim.. Vodafone hattımı taktım ama yapılması gereken ayarları varmı yada internete girme ayarları nasıl yapılır
Windows Phone kategorisinde keyifci tarafından soruldu | 155 kez görüntülendi

1 cevap

0 oy

Windows Phone İnternet Ayarları

    Windows cep telefonları ve bazı özel cihazları için, internet ayarlarını sabit tutuyor. Cihazınızı ilk defa aldığınızda, operatörünüzün sim kartını takıp, cep telefonunuzu açtığınızda, size otomatik bir internet ayarı gelecektir. Hatta aynı telefonunuzda, operatör değişikliği yaptığınızda yine aynı otomatik internet ayarı smsi alacaksınız. Bu smsden gelen ayarları kaydettiğinizde, internet ayarlarınız aktif olacaktır. Bazı durumlarda, bu SMS’i alamayabilirsiniz. Ya da alsanız da otomatik kaydedemezsiniz. Böylesi durumlarda ayarları aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak menü bölümünü tıklayın. Burada dişli çark simgesine sahip, Ayarlar bölümüne gidin.
  • Ayalar bölümünde, Uçuş Modu’nun hemen altında bulunan Şebeke bağlantısına tıklıyoruz.
  • Açılan bölümde, En yüksek bağlantı hızı, şebeke seçimi gibi bölümlerin hemen altında bulunan "internet erişim noktası adı ekle" seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza birsürü doldurma kutucuğu gelecek. En üst kısımda yer alan APN bölümüne “Internet” yazıp kaydedin.

   Yukarıdaki son adımdan sonra, telefonunuzu kapatın, sim kartınızı çıkarın ve bir süre (ortalama 5 dakika) kadar bu şekilde kapalı kaldıktan sonra açın. Telefonunuz açıldıktan sonra, operatörünüze ait internet ayarı geldiyse, kaydedip çıkın. Son aşamadan sonra internet ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

   Eğer telefonunuz kullandığınız avea operatörünüze ait internet ayarlarını almada sıkıntı yaşıyorsa, arama bölümüne giderek buraya *999# yazıp, aramaya basın. Eğer isterseniz kısa mesaj olarak Ayar yazıp 9999'a kısa mesah gönderebilirsiniz. Ancak şunu belirtiyoruz, bu iki manuel ayarlar alma seçeneği Avea için geçerlidir. Sonrasında gelen ayarları kaydedip, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

   Turkcell'de ise ilgili internet ayarlarını alabilmek için MMS yazıp 2222'ye ksıa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Gelen internet ayarlarını kaydedip, yukarıdaki APN adımlarını gerçekleştirip, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

   Gelelim Vodofone için internet ayarları edinmeye. Bunun için Vodofone self servisi kullanacağız. İlk olarak şifresi olmayanlar, şifre temini için S yazıp 7000'e kısa mesaj atsın. İlk olarak https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php adresine gidip, size ait bilgiler ile giriş yapın. Hat ve telefon işlemlerine ait menüyü göreceksiniz. Burada, Telefon Ayarları'na gidin ve bu bölümde istediğiniz ayarı manuel olarak gerçekleştirin. İnternet ayarları işlemi için adımları takip ederek, self servisten kolayca sonuca ulaşabilirsiniz. 

(10.9k puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
16, Şubat, 2017 Windows Phone kategorisinde bimcell tarafından soruldu | 13 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
16, Şubat, 2017 Windows Phone kategorisinde karakuru tarafından soruldu | 67 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
16, Şubat, 2017 Windows Phone kategorisinde kamuran tarafından soruldu | 263 kez görüntülendi
370 soru
291 cevap
11 yorum
2,906 kullanıcı